გაკვეთილის თემა
|
სპორტული თამაშები.
|
სწავლების საფეხური
|
მე 4 კლასი.
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
12 მოსწავლე.
|
დრო/ხანგრძლივობა
|
45 წუთი.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ინფორმაციული ტექსტის წაკითხვა-გაგება.სპორტული თამაშების უკეთ გაგება.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტიულობა
|
მომზადება საკითხავი დავალების შესასრულებლად.
|
კავშირი საგნებთან
|
სპორტული თამაშების დაკავშირება სპორტთან პრაქტიკულად.
|
ე.ს.გ.მისაღწევი შედეგები
|
ქ.მ.III.2. მოსწავლეს
შეუძლია მცირე ზომის
დიალოგის გაგება.
ქ.მ.III.12. ქ.მ.III.13. მოსწავლეს
გამომუშავებული
აქვს
მეტყველებისათვის
აუცილებელი
უნარ-ჩვევები.
მოსწავლეს
შეუძლია
გარკვეული
საყრდენების
დახმარებით
მარტივი ყოფითი
ტექსტების წერა.
|
წინარე ცოდნა
|
მოსწავლეები იცნობენ ზოგიერთ სპორტულ სახეობას; ფეხბურთს, კალათბურთს,
წყალბურთს. შეუძლიათ ამოიცნონ ზოგიერთი თამაშის ამოცნობა.
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელოები,დაფა, ცარცი,ბუკი,ბურთი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა საკლასო მენეჯმენტი
|
მისალმება. 1წუთი.
გაკვეთილს დავიწყებ დაფაზე დაწერით.
აქტივობა 1. დაფაზე მუშაობა
დაფაზე დავწერ სიტყვას ,,ფეხს’’ და ,,ბურთს’’,ბავშვები ამოიცნობენ თუ
რა სპორტის სახეობაა.
შემდეგ დაფაზე დავწერ,,წყალ’’ და,, ბურთს’’ მოსწავლეები ამოიცნობენ ისევ. 9 წუთი.
აქტივობა 2 .ტექსტის წაკითხვა
ტექსტის წაკითხვისას შევეკითხები გაიგეს თუ არა რომელ სპორტულ სახეობას
ეხება.8 წუთი.
შემდეგ მოსწავლეებს წავაკითხავ ტექსტის პატარა მონაკვეთს და ვეკითხები
მათ გაიგეს თუ რა თამაშია. 15 წუთი.
აქტივობა. 3 მოსმენა-გაგება, ინტერაქცია
გაკვეთილის ბოლოს დაუსვამ კითხვებს, თუ რა თამაში სად თამაშდება. 12
წუთი.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
შეფასების რუბრიკა:კითხვა, გამოთქმის მოსაზრება,თამაშის ამოცნობა, ჯგუფური
მუშაობა.
|
Thursday, June 23, 2016
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment